Daria Dampc-Dowbór

radca prawny
doradca restrukturyzacyjny

Prowadzę kancelarię w Gdańsku, ale przyjmuję do prowadzenia sprawy z całego Pomorza. Doradzam klientom oraz reprezentuję ich w sprawach z zakresu prawa upadłościowego.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

Wstrzymanie rat – Getin Noble Bank S.A. w upadłości – postanowienie Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie z dnia 14 września 2023 r., I C 2766/23

Daria Dampc-Dowbór11 października 2023

Uzyskałam informację o kolejnym wydanym przez Sąd postanowieniu o udzieleniu zabezpieczenia w sprawie o ustalenie nieważności umowy kredytu. Tym razem jest to postanowienie Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie z dnia 14 września 2023 r., I C 2766/23. Sąd wstrzymał obowiązek spłaty rat kredytu aż do czasu prawomocnego zakończenia sprawy, tj. aż do czasu rozstrzygnięcia przez Sąd o nieważności umowy kredytu.

Oto treść udostępnionego przez Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie postanowienia z dnia 14 września 2023 r., I C 2766/23:

Sygn. akt I C 2766/23

POSTANOWIENIE

Dnia 14 września 2023 r.

Sąd Okręgowy Warszawa – Praga w Warszawie I Wydział Cywilny w składzie następującym:
Przewodniczący: Sędzia Eliza Nowicka – Skowrońska
po rozpoznaniu w dniu 14 września 2023 r. w Warszawie
na posiedzeniu niejawnym
sprawy z powództwa S.A., E.A. i J.A.
przeciwko Syndykowi Masy Upadłości (…) Bank S.A. z siedzibą w W.
o ustalenie
w przedmiocie wniosku powodów o zabezpieczenie (pkt. 4 pozwu – k. 5v. – 6)

postanawia:
1. zabezpieczyć roszczenie o ustalenie nieważności umowy kredytu hipotecznego nr (…) indeksowanego do CHF z dnia 24 września 2008 roku, przez unormowanie praw i obowiązków stron na czas trwania postępowania poprzez:
a. wstrzymanie obowiązku dokonywania spłat rat kredytu przez powodów w wysokości i terminach określonych w umowie – w okresie od dnia udzielenia zabezpieczenia do dnia uprawomocnienia się orzeczenia w niniejszej sprawie;
b. zakazanie pozwanemu przekazywania informacji o zaległościach wynikających z faktu zaprzestania płatności rat kredytu przez powodów do Biura Informacji, Bankowego Rejestru lub innych biur informacji zawierających dane o dłużnikach – w okresie od dnia udzielenia zabezpieczenia do dnia uprawomocnienia się orzeczenia w niniejszej sprawie;

2. oddalić wniosek w pozostałej części.

Sędzia Eliza Nowicka – Skowrońska

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Daria Dampc-Dowbór

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Daria Dampc-Dowbór w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  Komentarze (0)

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Daria Dampc-Dowbór w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: